10:32

Światło w jej oczach - Karolina WilczyńskaW trzech punktach:

1. Istotna problematyka społeczna
2. Zaburzenia na tle psychicznym
3. Sztuka

* Projekt, jakiego jeszcze nie było! Jeżeli lubicie historie oparte na autentycznych wydarzeniach, to seria "Ja, Kobieta" z pewnością Was zachwyci. Karolina Wilczyńska przedstawia prawdziwe historie kobiet, które opowiedziały jej o swoim życiu. W tych zwierzeniach nie zabraknie emocji. Znajdziecie w nich wzruszenia, dramaty i trudne wybory, ale także miłość, szczęście i kobiecą siłę. * Klara, trzydziestoletnia malarka, niespodziewanie wyprowadza się z luksusowego domu rodziców i postanawia zamieszkać w swojej pracowni. Co popchnęło ją do tej decyzji i do kogo pisze wieczorami maile, których nie wysyła" Czy uda jej się zrealizować projekt nowej serii obrazów" Kim jest Łucja, której portret namaluje jako pierwszy, i jaką historię opowie malarce? * "Ja, Kobieta" to portrety kobiet, które żyją wśród nas. Może bohaterką kolejnej części będziesz właśnie Ty?*

Lubię, kiedy w powieści są wątki muzyczne lub inne artystyczne. Tutaj mamy malarstwo... uważam, że przez sztukę idealnie można przekazać emocje, że sztuka wyraża więcej niż tysiące napisanych słów. W powieści Karoliny wilczyńskiej mamy portret kobiety, takiej jak my wszystkie wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka... a jednak to również kobieta zmagająca się z trudnymi przeciwnościami losu.

Autorka porusza temat choroby, ale robi to w sposób ciekawy. Przede wszystkim nieprzytłaczający, nie nudny, acz realistyczny i wzbudzający emocje. Wydaje i się, że to jeden z lepiej opisanych takich wątków w powieści obyczajowej, z którym ostatnio się spotkałam.

Podoba mi się również bardzo tytuł książki. W czasie czytanie nabiera głębszego znaczenia. Jest poniekąd opisem jednej z głównych bohaterek, z jednej strony zmęczonej życiem, a z drugiej takiej, w której spojrzeniu ciągle tli się ogień i chęć do życia.

Światło w jej oczach to niezwykła opowieść o sile kobie, determinacji i walce o siebie i bliskich. Pobudza najczulsze struny duszy i gra na nich niczym najwybitniejszy muzyk. Polecam z całego serca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger